Budakeszi – Makkosmária - Virágvölgy

Könnyű séta Budakeszi keleti oldalán, ahol út közben rengeteg pihenőt találunk, és meglátogatjuk a makkosmáriai Angyalok királynéja kegytemplomot.

Budai-hegységEgyirányú
Távolság: 7,2 km
Szint: 245 m
Nehézség: Könnyű

Túraleírás

Budakeszi központjából a Fő térről indulunk és egyenesen a hegy felé vesszük az irányt a piros kereszt jelzést követve. Az erdőszélre érve több választási lehetőségünk is lesz, folytathatjuk a piros kereszten, vagy mehetünk a Mária Úton is.
Bármelyiket is választjuk a cél a piros jelzés elérése, amelyen jobbra fordulva el is érjük a Angyalok királynéja templomot, amelyet egy csodálatos jelenés nyomán építettek ide. A történentét érdemes elolvasni a bejáratnál, sőt odabent meg is nézhetjük a történetben szereplő szent fa megmaradt részét. A templom melletti tisztáson számos tűzrakóhely és pihenőpad található, akár piknikezésre is alkalmas.

A folytatásban a zöld kereszt jelzésen indulunk a Virág-völgy felé, és közben érintjük a Normafát is. A Jánoshegyi útról a Budai Sport Hotel épülete mellett kanyarodunk vissza a Virág-völgy felé, egy jelzetlen ösvényen jutunk el a Budapest Gyermekvasút János-hegyi megállóhoz. Itt ismét keresztezzük a piros jelzést, de nem azon megyünk tovább, hanem változatlanul egy jelzetlen ösvényt követünk, míg el nem érjük Budakeszi szélét. Pár méter után a Mária Út jelzésére kanyarodunk és visszaérkezünk a Fő utcára. Az út menti parkosított részen térünk vissza a kiindulópontra.