Jack Wolfskin

Jack Wolfskin

A Jack Wolskin márkanév 1983-ban, tábortűz mellett született meg – az elnevezést Jack London Fehér Agyar című könyve inspirálta - , bár az eredeti cég már 1981-től működött Frankfurtban, mint túrafelszereléseket és ruházatot áruló nagykereskedés. 1993-ban nyitotta meg az első márkaboltját, majd 1995-ben Németország határain kívülre is eljutott. 1999-ben már nem csak ruházattal és felszereléssel látta el a természetben szabadidejét töltő embereket, hanem lábbelivel is. A következő években különböző outdoor cégek által vagy saját márkabolttal új országokat hódított meg.


A Jack Wolfskin fő törekvése segíteni az outdoor életmódot kedvelő embereknek a természetben otthonosan érezni magukat, hogy kényelmesebben, biztonságosabban szerezzék meg élményeiket az időjárás viszontagságai között. Kiváló minőségű és rendkívül jól használható termékekkel látja el a természetbe útnak indulókat.


Ezért is annyira fontos a márkának, hogy a gyártás folyamán milyen feltételek mellett történik meg az előállítás. Termékeiket azoknak tervezik, akik minden idejüket a természet felfedezésével töltik, következésképpen nagyon fontos számukra a környezetünk fenntartása, hogy megőrizzük a világot a következő generációk számára.

Miért károsak a PFC-k?
​​​​​​​

A fluorozott szénhidrogének kémiailag stabilak, így nem bomlanak le a természetben, helyette terjednek és utat találnak az élő szervezetekbe, így hosszú távon környezetkárosítóak.

A Jack Wolfskin termékkollekciója 2020 óta teljesen PFC-mentes.

Mik azok a PFC-k, poli- és perfluorozott vegyületek, komponensek?
​​​​​​​

A PFC-k olyan poli- és perfluorozott vegyületek összefoglaló családja, melyek köztitermékei, segédanyagai fluorid tartalmú vegyületeknek, valamint azok bomlástermékeinek.

Olyan felületaktív anyagok, ahol a szénlánc hidrogénatomjait teljes mértében fluorid atomok helyettesítik. Hosszú láncú fluoropolimerekkel kombinálva hidrofób (víztaszító) és lipofób (zsír-visszataszító) tulajdonságaikat számos fogyasztói terméknél alkalmazzák.

A fluoropolimereket ezen hatásai miatt alkalmazzák vizes közegekben, szőnyegeknél kosz és zsírtaszító hatása miatt, ruházati cikkeknél és nem tapadós edények és serpenyők felületén.

Miért használják a PFC-ket textil bevonatokban?
​​​​​​​

A PFC-ket elsősorban polimerekként használják az állandó vízlepergető és szennyeződést gátló tulajdonságai miatt az időjárásálló ruházati termékek külső anyagára impregnálásként (DWR).

Az ilyen típusú bevonattal ellátott anyagok nagy vízelvezető és szennyeződést gátló tulajdonságokkal rendelkeznek, kivételes tartóssággal és ellenállással.